Skip to content

Leasing

W ramach oferty leasingowej współpracujemy z EFL

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu.

EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring.

Od 25 lat współpracuje  z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych.

Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już blisko 268 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie.

Leasing – jeden z umów cywilnoprawnych.

W ramach leasingu jedna ze stron umowy (finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (korzystającemu, leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe).

Korzyści płynące z leasingu dla leasingobiorcy:

  • niewielkie zaangażowanie własnego kapitału
  • optymalizacja obciążeń podatkowych
  • możliwość rozliczenia podatku VAT

1. „Prosty jak drut”.

Leasing okazuje się łatwiejszym produktem do uzyskania niż inne formy finansowania.

2. Mniejsze podatki.

W przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszystkie comiesięczne raty leasingowe – zarówno część kapitałową jak i odsetkową – oraz całą opłatę wstępną. Jeśli chodzi o leasing finansowy, w którym środek trwały zaliczany jest do majątku leasingobiorcy, podstawę opodatkowania leasingobiorcy obniża część odsetkowa rat.

3. Gotówka zostaje w portfelu.

Leasing umożliwia zainwestowanie w sprzęt lub nową przyczepę bez konieczności przeznaczania na niego gotówki. Tę można wykorzystać na inne cele.

4. Bogaty pakiet dodatków.

W ramach leasingu firmy mają do wyboru szereg atrakcyjnych usług dodatkowych, które normalnie musiałyby zapewnić sobie w ramach oddzielnych umów. Zaliczamy do nich m.in. ubezpieczenia. I mowa tutaj nie tylko o polisach komunikacyjnych, ale również majątkowych, assistance czy ochronie prawnej.

5. Szyty na miarę.

Trendem umacniającym się od kilku lat na rynku leasingu jest profilowanie ofert pod względem poszczególnych branż.

W sprawie leasingu prosimy o kontakt w godzinach pracy: ( pon - pt 9.00 - 17.00 )
Doradca Finansowy
Europejski Fundusz Leasingowy SA
ul. Żwirki i Wigury 18A, Business Garden
02-092 Warszawa
tel: 609 523 846
Ewa.Rogolska@efl.com.pl

 

UWAGA!

Strona www.przyczepygastronomiczne24.pl nie udziela pomocy ani porad prawnych. Jest jedynie w tym zakresie stroną dzięki której użytkownicy mogą uzyskać pomoc. Użyte na stronach serwisu www.przyczepygastronomiczne24.pl zwroty "porady prawne" i "pomoc prawna" czy "porady i pomoc" powinny być interpretowane i być traktowane tylko jako wsparcie w problemach związanych z prawem dotyczącym działalności w mobilnych punktach sprzedaży. Nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki, instytucje czy osoby upoważnione. Prezentowane poglądy, porady , i prawne opinie mają jedynie charakter informacyjny i pomocniczy i nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek. Serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich aktualność czy użycie w prowadzonej działalności przez czytelników serwisu.

Print Friendly, PDF & Email