Skip to content

Ozonowanie

Ozonowanie zabija bakterie oraz wirusy! Bezpieczne przyczepy: wszystkie nasze przyczepy po każdym wypożyczeniu są poddane procesowi ozonowania.

  • Po ozonowaniu przyczepa jest bezpieczna

Ozonowanie jest proces dezynfekcji, w którym czynnikiem aktywnym jest ozon.

Ozonowanie jako nowoczesna metoda:

  • ozonowanie zabija wirusy
  • likwiduje przykre zapachy
  • usuwa pleśń oraz grzyby
  • zabija bakterie

Ozon wykorzystuje się w wielu dziedzinach – wszędzie, gdzie minimalizuje się ryzyko zakażenia bakteriami, wirusami, pleśniami oraz grzybami i zlikwidowania uciążliwego zapachu.

  • odgrzybianie pomieszczeń i usuwanie pleśni
  • ozonowanie biur, sklepów, samochodów, szkół, przedszkoli itp.
  • dezynfekcji w branży medycznej ozonowanie pojazdów i samochodów
  • klimatyzacji samochodowych oraz pomieszczeń klimatyzowanych np. biura, sale konferencyjne
  • ozonowanie zagrzybionych ścian
  • ozonowanie obiektów sportowych
  • ozonowanie ujęć wody pitnej
  • usuwanie zapachów dymu tytoniowego, pleśni, stęchlizny
  • ozonowanie wilgotnych mieszkań i piwnic
  • ozonowanie klimatyzacji
  • likwidacji roztoczy kurzu domowego
  • neutralizacja zapachów w pomieszczeniach po zalaniach i powodziach
  • dezynfekcji obiektów takich jak: kurników, obór, chlewni, schronisk dla zwierząt
  • obiektów związanych z branżą spożywczą oraz gastronomiczną
  • dezynfekcji dokumentów

Ozonowanie jest jednym ze skutecznych sposobów dezynfekcji. Ozonowanie ma zastosowanie między innymi:

  • likwiduje przykre zapachy
  • usuwa pleśń oraz grzyby
  • likwiduje insekty, Dzięki ozonowaniu możliwe jest też pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Działanie ozonu na drobnoustroje zostało potwierdzone naukowo.
  • ozonowanie zabija wirusy

Ozonowanie jest metodą dezynfekcji, która nie wymaga zastosowania szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych. Dzięki ozonowaniu można pozbyć się z pomieszczeń bakterii, wirusów, nieprzyjemnych zapachów oraz grzybów, które mogą powodować rozwój wielu chorób.

Ozon jest trójatomową cząsteczką tlenu, która posiada bardzo silne działanie antyseptyczne, również może działać toksycznie na organizm. Aktywny tlen, bo tak też nazywany jest ozon, od wielu lat stosowany jest m.in. do dezynfekcji wody, dzięki czemu możliwe było ograniczenie wykorzystywania w tym celu wpływającego na smak wody np.: chloru. Ozonowanie jest jedną z najlepszych metod dezynfekcji budynków np.: przedszkoli, szkół, żłobków, lokali gastronomicznych, sklepów, prywatnych mieszkań i domów.

Ozon wykazuje silne działanie niszczące bakterie, wirusy czy inne drobnoustroje, co zostało potwierdzone wieloma badaniami naukowymi. Z tego względu jest powszechnie stosowany w przypadku konieczności odkażenia różnych obiektów czy pojazdów. Działanie ozonu polega na utlenieniu ścian komórkowych mikroorganizmów, dzięki czemu mogą one zostać skutecznie zniszczone. Zaletą ozonowania jest też to, że nie niszczy odkażanych powierzchni oraz skutecznie likwiduje nieprzyjemne zapachy.

Bardzo duża siła ozonu sprawia, że znalazł on bardzo szerokie zastosowanie, jednak samodzielne ozonowanie może okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Do zastosowania ozonatora potrzebna jest wiedza na temat jego działania oraz dopuszczalnego, co bardzo ważne bezpiecznego dla zdrowia stężenia ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń czy pojazdów przeprowadza się w różnych celach. Ozonowanie zaleca się je w celu odkażania pomieszczeń, które np.: były przez dłuższy czas nieużywane, dlatego mogą w nich znajdować niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Ozonowanie polecane jest także w celu osuszania pomieszczeń. Zagrzybienie w pomieszczeniach czy pojazdach bardzo niekorzystnie wpływa na nasz stan zdrowia, co może powodować schorzenia układu oddechowego m.in. astmę, alergię wziewną oraz nawracające zapalenia oskrzeli. Przeprowadzane domowymi sposobami usuwanie zagrzybienia niewiele daje, bo chorobotwórcze drobnoustroje głęboko wnikają w powierzchnię, na której się pojawiły. Ozon doskonale sobie z nimi radzi, powodując całkowite zniszczenie grzyba.

Ozonowanie pomieszczeń jest też doskonałym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Mogą one być skutkiem działania różnych czynników między innymi zawilgocenia murów. Ozon bardzo dobrze radzi sobie także z innymi, trudnymi do usunięcia zapachami np. dymu papierosowego czy odchodów zwierząt.

Ozonowanie cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na walkę z koronawirusem oraz konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Ozonowanie zaleca się m.in. w mieszkaniach, w których przebywały osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ozon stosuje się także w celu odkażania pojazdów komunikacji miejskiej, karetek, taksówek, oraz innych miejsc użyteczności publicznej.

Ozonowanie stosuje się je w celu usunięcia z pomieszczeń czy pojazdów, grzybów oraz innych nieprzyjemnych zapachów. Aktualnie ozonowanie stosowane jest w celu pozbycia  się niezbezpiecznych dla zdrowia wirusów. Trzeba pamiętać, że choć ozon niszczy chorobotwórcze drobnoustroje, proces ozonowania nie powinien być przeprowadzany przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia w przeprowadzaniu dezynfekcji.

 

Ozonowanie i dezynsekcja to dwa oddzielne procesy związane z utrzymaniem czystości i higieny w pomieszczeniach, ale czasami mogą być wykorzystywane razem w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Ozonowanie to proces polegający na wykorzystaniu ozonu (trójtlenu) do oczyszczenia powietrza i usuwania nieprzyjemnych zapachów, bakterii i wirusów. Ozon jest gazem, który posiada właściwości utleniające i oczyszczające, a jego stosowanie jest skuteczne w eliminowaniu zanieczyszczeń powietrza. Ozonowanie jest często stosowane w pomieszczeniach, w których występują nieprzyjemne zapachy, a także w celu zdezynfekowania powierzchni i pomieszczeń.

Dezynsekcja to proces polegający na zwalczaniu szkodników (takich jak owady czy gryzonie), które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Dezynsekcja może obejmować stosowanie różnych metod, takich jak: preparaty chemiczne, pułapki, urządzenia ultradźwiękowe czy też wykorzystanie ciepła.

W niektórych przypadkach, ozonowanie może być stosowane w celu wspomagania procesu dezynsekcji. Ozon działa na komórki organizmów, w tym na owady i gryzonie, powodując ich śmierć. Stosowanie ozonu w połączeniu z innymi metodami dezynsekcji może zwiększyć ich skuteczność i skrócić czas potrzebny do osiągnięcia pełnego efektu.

Warto jednak pamiętać, że ozonowanie i dezynsekcja są procesami wymagającymi odpowiedniego przygotowania i przeprowadzane powinny być przez profesjonalistów. Zastosowanie tych metod powinno być dokładnie przemyślane, a ich wykonanie musi odbyć się zgodnie z procedurami i wymaganiami bezpieczeństwa.

 

Print Friendly, PDF & Email